Rusza głosowanie na laureata cyklu UNPLUGGED Radia Koszalin

Królewskie Miasto Darłowo, ze swoim nadmorskim kąpieliskiem w Darłówku, to wyjątkowy kurort nad Bałtykiem. Tylko tu, latem, słońce zachodzi za linią horyzontu, dokładnie na wprost plaży i wejścia do urokliwego rybackiego portu. Właśnie tutaj Radio Koszalin i Miasto Darłowo, co roku w lipcowy weekend, organizują Bałtyk Festiwal Media i Sztuka.

 

top-story-bf-58060

 

W tym roku, po raz kolejny, w dniach od 7 do 10 lipca, pojawią się w Darłowie gwiazdy polskiego dziennikarstwa, artyści, politycy i muzycy. W sobotę, 9 lipca, odbędzie się finał Festiwalu, który tym razem będzie miał nieco inny, niż co roku charakter. W maju zakończył się 5 sezon cyklu Unplugged Radia Koszalin. Postanowiliśmy uhonorować wykonawców, którzy od listopada 2011 roku do maja 2016 roku wystąpili w Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin.

 

Cykl akustycznych koncertów, to na przestrzeni 5 lat wynik pasji i zaangażowania 5000 tysięcy osób. Zespołów, które zagrały w Studiu Radiowym, dziennikarzy i realizatorów, którzy mieli pomysł i determinację, by wszystko zrealizować, a przede wszystkim publiczności, która szczelnie wypełniła każde akustyczne spotkanie. Na przestrzeni tych lat odbyło się 38 indywidualnych koncertów, a także koncerty zbiorowe na zakończenie każdego sezonu. Wszystkie były retransmitowane na Naszej antenie.

 

Spotkania te były z jednej strony okazją do posłuchania i obejrzenia wykonawców regionalnych, z drugiej zaś pewnego rodzaju wyzwaniem dla nich, aby zaśpiewać swój repertuar „na żywo” przy akompaniamencie instrumentów akustycznych. Z czasem regionalne zespoły zostały uzupełnione o wykonawców pochodzących z naszego regionu( Małgorzata Ostrowska, Adam Krylik, Kasia Klich, Yaro) jak również nie związanych z regionem (Ania Dąbrowska, Łukasz Zagrobelny, Elektryczne Gitary, Skubas).

 

W tegorocznej edycji Bałtyk Festiwal chcemy przyznać dwie nagrody: Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin, który wyłoni radiowe jury oraz Bursztynowy Mikrofon Słuchaczy.

 

Słuchacze zadecydują o wyborze, najlepszego ich zdaniem, koncertu akustycznego głosując wysyłając SMS na numer 500 400 115 oraz oddając głos na profilu społecznościowym Facebook Radia Koszalin. Głosowanie SMS rozpocznie się 6 czerwca, a zakończy 26 czerwca. Na Facebooku można głosować do 19 czerwca. W tym czasie od poniedziałku do piątku w audycjach „Radio Koszalin na dobry dzień” (w godz. 10-14) i „Radio Koszalin w dobrym klimacie” (w godz. 17-20) rozmawiali będziemy z artystami, którzy wystąpili na naszej scenie oraz przypomnimy fragmenty koncertów.

 

Lista wykonawców, na których mogą Państwo głosować:

 

GRUPA PROJEKT

4 PIĘTRO

TIME TO EXPRESS

MR.ZOOB

CISZA JAK TA

IVONA

LIPA Z MIODEM

ZGAGAFARI

MAŁGORZATA OSTROWSKA

ZOSIA KARBOWIAK

MANCHESTER

ŚWIADOMOŚĆ

JOLA TUBIELEWICZ & THE POPCORN

JANEK SAMOŁYK

MATERIA

NATALIA SIKORA

DOOBRAGRAMY

SARSA PARILLA

KARCER

RAGGAFAYA

SLOVIAN’SKY

BACK TO THE OCEAN

DERZUKI

ADAM KRYLIK

KASIA KLICH i gość specjalny YARO

INDIOS BRAVOS

ŁUKASZ ZAGROBELNY

RAS LUTA

ANIA DĄBROWSKA

KAPELA HANKI WÓJCIAK

ELEKTRYCZNE GITARY

PIOTR WRÓBEL

SKUBAS

JACEK STĘSZEWSKI

KASIA WILK

ZABROCKI

PATRICK THE PAN

PLATEAU

 

Comments are closed.