Program 6. edycji festiwalu Media i Sztuka

Zapraszamy na 6.edycję festiwalu Media i Sztuka, który w tym roku odbędzie się w dniach 7 – 10 lipca 2016 roku. Cztery dni ciekawych spotkań twarzą w twarz, możliwość zadania pytań i usłyszenia osobistych odpowiedzi. Ponad 40 wydarzeń, blisko 40 gości, imprezy towarzyszące – to wszystko już za dwa tygodnie w Darłowie – Darłówku: duecie idealnym do wypoczywania.

 

W gronie zaproszonych gości będą  z nami na plaży w Darłówku: Maciej Niesiołowski w koncercie  Filharmonii Koszalińskiej z udziałem solistów Anity Maszczyk i Michała Musioła, Henryk Gołębiewski słynny Edi z dramatu Piotra Trzaskalskiego, Wojciech Tochman, Kinga Dębska reżyser filmu „Moje córki krowy” i aktor Marian Dziędziel, który w nim zagrał. To nie wszystko: o Polaków Seksie Powszednim porozmawiamy z prof. Zbigniewem Izdebskim, o współczesnej migracji z Jarosławem Mikołajewskim i Adamem Bodnarem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich. W spotkaniu jeden na jeden spotkamy słynnego Kozaka czyli Władysława Kozakiewicza i dziennikarza – fana sportu Michała Olszańskiego. Nie zabraknie darłowskiego, kryminalnego akcentu w spotkaniu mistrzów polskiego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego i Marka Krajewskiego, który przypomnijmy napisał „Arenę Szczurów”, której akcja rozgrywa się całkowicie w nadmorskim, powojennym Darłowie. Kto jeszcze?… Jerzy Zajadło, Cezary Łazarewicz, Ewa Winnicka, Andrzej Mielcarek, Adam Kasprzyk, Magda Jethon, Czesław Mozil, Artur Andrus, Wojciech Karolak, Henryk Sawka, Michał Ogórek, Jerzy Bralczyk i inni.

 

Ponadto zapraszamy miłośników obrazu na wernisaż fotograficzny Edwarda Grzegorza Funke i spotkanie z artystą. Wspomnimy królową polskiej satyry, Marię Czubaszek, która gościła dwukrotnie na darłowskim festiwalu.

 

A do tego premiera darłowskiego murala, koncert Naked Mind, Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin i Bursztynowy Mikrofon Słuchaczy, szereg eko spotkań w ramach projektu „O ekologii kulturalnie”, dwukrotne „Szkło kontaktowe” nadawane na żywo z Darłowa i sobotnia gwiazda muzyczna – Małgorzata Ostrowska.

 

Impreza towarzysząca: Targi Nadmorskie czyli targi mody autorskiej z polskich pracowni, nietuzinkowy desing, handmade, eko, liczne atrakcje dla dzieci i strefa chillout’u.

 

Morze możliwości, rzeka korzyści, kultura, sztuka, ludzie… a do tego najpiękniejsze zachody słońca i muzyka.

Zapraszamy do Darłowa na festiwal Media i Sztuka.

Darłowo: 7-10 lipca 2016

 

PROGRAM dostępny na: https://darlowo.pl/userfiles/file/imprezy/program_17.06.pdf

Comments are closed.