Edward Grzegorz Funke – podróżnik i fotograf będzie gościem Festiwalu Media i Sztuka

Doktor nauk technicznych, podróżnik; członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej; założyciel Bałtyckiej Szkoły Fotografi. Jego prace pojawiły się na ponad 120 wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

Album „Moja podróż” to zbiór zdjęć powstałych m.in. podczas licznych wypraw, które od lat odbywa wraz z żoną Krystyną w ramach autorskiego projektu „Portret Świata” udowadniając, że ludzi z odległych części globu więcej łączy niż dzieli.

 

W książce pojawiają się także prace z okresu działalności artysty w „Kronice Studenckiej” Politechniki Gdańskiej. Zdjęcia te, pokazują Polskę widzianą oczyma młodego studenta zafascynowanego fotografią. Obok portretów Czesława Niemena, Breakoutów, czy fotoreportażu z Rajdu Monte Carlo z 1967 roku, znajdziemy też obrazy historycznej wizyty prezydenta Charlesa de Gaull’a w Gdańsku. Całości dopełniają teksty Ryszarda Ulickiego. Erazma Wojciecha Felcyna, Andrzeja Liberadzkiego i Jadwigi Kobryniec.

 

„Moja podróż” stanowi próbę podsumowania dotychczasowego dorobku Edwarda Grzegorza Funke. Jednocześnie jest zapewnieniem, że możemy się spodziewać kolejnych wspaniałych prac.

 

 

Edward Grzegorz Funke – wernisaż fotograficzny z udziałem artysty

9 lipca 2016, godz. 19:30 – Terminal pasażerski, Darłówko Zachodnie (ul. Kotwiczna 14)

prowadzenie: Andrzej Mielcarek

 

funke FUNKE1

Comments are closed.