Koncert Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego z udziałem solistów na otwarcie Festiwalu Media i Sztuka

Koncert Filharmonii Koszalińskiej pt.”Z batutą i humorem”, pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego z udziałem solistów: Anity Maszczyk – sopran i Michała Musioła – tenor otworzy o godz. 16:00, 7 lipca oficjalnie VI edycję Media i Sztuka – Festiwalu w Darłowie.  Oficjalne otwarcie nastąpi z udziałem Burmistrza Miasta Darłowa – Arkadiusza Klimowicza oraz zaproszonych gości.

 

Koszalińska Filharmonia Koszalińska na Festiwalu w Darłowie nie zagra po raz pierwszy. To najstarsza – powstała w 1956 r., tego typu instytucja na Pomorzu Środkowym. Jest finansowana z budżetu Miasta Koszalina, a także dofinansowywana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Organizuje ponad 120 koncertów rocznie, z czego połowa z nich stanowi koncerty symfoniczne. Jako jedna z nielicznych filharmonii w Polsce realizuje regularne koncerty w całym regionie, w sumie dla ok. 60 tys. słuchaczy rocznie.

 

Dyrygent Maciej Niesiołowski popularność zyskał dzięki cyklowi muzycznych programów telewizyjnych „Z batutą i humorem”, za które otrzymał Nagrodę Radiokomitetu w 1989 roku oraz Nagrodę Publiczności Wiktor w 1990 roku. Jego żoną jest skrzypaczka Magdalena Rezler-Niesiołowska (córka Arnolda Rezlera).

 

Anita Maszczyk i Michał Musioł – to duet, który arię operetkową czy piosenkę musicalową przedstawi w nietuzinkowy, wyjątkowy tylko dla siebie sposób. W ich wykonaniu każda nuta dostarcza niezwykłych emocji – od wzruszenia, przez uśmiech, aż do rozbawienia i śmiechu do łez. Ich wieloletnia współpraca daje się odczuć na scenie, albowiem nie ma utworu, który nie byłby dopracowany w najmniejszym szczególe, włączając interpretację muzyczną, strój, a nawet układ taneczny! Popisują się nie tylko znakomitymi głosami, ale także olbrzymim poczuciem humoru i dystansem do samych siebie. W swoich utworach niejednokrotnie bezpośrednio angażują publiczność, która na pewno nie zapomni koncertu z ich udziałem!

 

Zapraszamy.

Koncert Filharmonii Koszalińskiej pt.”Z batutą i humorem”, pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego z udziałem solistów: Anity Maszczyk – sopran i Michała Musioła

7 lipca 2016, godz. 16:00 – Hala Festiwalowa (przy Hotelu Apollo)

 

filharmonia-NIESIOLOWSKI

Comments are closed.