Benefis Michała Ogórka na zakończenie VI Festiwalu Media i Sztuka

W niedzielę 10 lipca, w ostatni dzień Festiwalu Media i Sztuka zapraszamy serdecznie na benefis Michała Ogórka, z udziałem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka, aktora Wojciecha Pszoniaka, rysownika i satyryka Henryka Sawki, Jakuba Kuronia. Podczas benefisu zaśpiewa Magdalena Smalara. Początek benefisu o godz. 18:00.

 

 

Michał Ogórek to znany polski dziennikarz, felietonista, satyryk i krytyk filmowy.

 

Studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Opuścił Katowice, aby podjąć pracę w Warszawie. Powodem były kłopoty z cenzurą, z którą miał do czynienia, pisząc jeszcze w „Studenckim Magazynie Reporterów”.

 

W latach 80. pracował w „Przeglądzie Technicznym”, został wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy Niezależnych. Od 1989 jest stałym felietonistą „Gazety Wyborczej”.

 

Od 2004 był związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL w programie Na przełaj przez PRL. Od 2009 był jednym z ekspertów w teleturnieju Milionerzy.

 

Michał Ogórek to także autor wielu książek, m.in. Przewodnik po Polsce (1991), Najlepszy Ogórek czyli kalendarz na każdy rok (2005), w tym Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok, a także współautor publikacji Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL (1991). W 2012 wraz z prof. Jerzym Bralczykiem wydali satyryczną książkę pt. „Kiełbasa i Sznurek”.

 

W 2014, za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej, prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

W Benefisie Michała Ogórka swój udział zapowiedzieli: językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, aktor Wojciech Pszoniak, rysownik i satyryk Henryk Sawka, Jakub Kuroń. Podczas benefisu zaśpiewa Magdalena Smalara.

 

Benefis Michała Ogórka

10 lipca, niedziela, godz. 18:00

Hala Festiwalowa, Darłówko Wschodnie, przy Hotelu Apollo

 

Zapraszamy!

 

 

 

Comments are closed.