Anna Seniuk, aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa ponownie odwiedzi Darłowo

Czy to możliwe, by ktoś nie pamiętał Madzi z „Czterdziestolatka”, kultowego serialu czasów PRL? Pełna wdzięku, temperamentu, zazdrosna i filuterna serialowa żona inżyniera Karwowskiego, granego przez Andrzeja Kopiczyńskiego, podbiła serca Polaków swymi powiedzonkami, poczuciem humoru i sposobem na życie.

 

Anna Seniuk reprezentuje rzadkie w teatrze emploi amantki charakterystycznej. Duży, autentyczny talent komediowy sprawia, że wiele postaci, które w założeniu nie są komediowymi, wzbogaca o elementy lirycznego lub żywiołowego humoru.

 

Jest laureatką licznych nagród aktorskich m.in. otrzymała tytuł „Ulubiona Aktorka Krakowa”, dwukrotnie Złoty Ekran. Za rolę w spektaklu telewizyjnym „Moralność pani Dulskiej” otrzymała nagrodę im Aleksandra Zelwerowicza. W Teatrze Polskiego Radia wyreżyserowała operę radiową „Balladyna” wg Juliusza Słowackiego, Nie-Boską Symfonię na motywach utworu Zygmunta Krasińskiego, oraz bajkę muzyczną „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy wszystko z muzyką Macieja Małeckiego.

Za kreacje w Teatrze Polskiego Radia oraz reżyserię wspomnianych spektakli radiowych Anna Seniuk została uhonorowana nagrodą „Wielki Splendor” i Złotym Mikrofonem. W 2007 r. otrzymała Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie teatru.

 

Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Artystka jest profesorem Akademii Teatralnej w Warszawie.

Na Festiwalu Media i Sztuka w rozmowie z Magdaleną Małecką-Wippich opowie o swojej najnowszej książce „Nietypowa baba jestem.

 

Zapraszamy. 16 lipca, godz. 15:00, Hala Festiwalowa, przy Hotelu Apollo.

#misdarlowo #lubiędarłowo #lubiedarlowo

Comments are closed.