Czwarty dzień festiwalu Media i Sztuka

Ostatni dzień siódmej edycji Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie rozpoczął się w hotelu Lidia w niedzielę 16 lipca 2017 warsztatami kulinarno – edukacyjnymi zwanymi bajkowym gotowaniem. Polegały one na praktycznej nauce przygotowania posiłku przez dzieci  w wieku 4 do 6 lat. Wielką liczbę widzów zgromadziła rozmowa dziennikarki Gazety Prawnej Magdaleny Rigamonti  z Ludwikiem Dornem parlamentarzystą, politykiem i publicystą, który wypowiadał się  na aktualne tematy polityczne i udzielał odpowiedzi na pytania.

Honorowy Obywatel Miasta Darłowa pisarz Marek Krajewski  w rozmowie z Andrzejem Mielcarkiem mówił o sekretach konstrukcji fabuły i pisania powieści kryminalnych. Nowy kryminał  Marka Krajewskiego pt. ”Mock ludzkie zoo”  ukaże się już 23 sierpnia 2017.

Dalej  aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna Anna Seniuk  w błyskotliwej rozmowie  ze swą córką Magdaleną Małecką Wippich mówiła o swej karierze, rodzinie, chorobie i wywiadzie rzece zamieszczonemu  w jej nowej biograficznej książce pt. „Anna Seniuk Nietypowa baba jestem”. Po spotkaniu do artystki ustawiła się długa kolejka z prośbą o napisanie dedykacji. W tym samym czasie w hotelu Apollo miała miejsce przedpremiera książki  Jana Fleminga „Bang! Bang! Wystrzałowy samochód   oraz konkurs z nagrodami. Fragmenty książki czytała Karolina Sawka.

Po raz pierwszy na FMiS wręczono  specjalną Nagrodę Burmistrza Miasta Darłowa  o nazwie „Fala”. Nagrodę za upowszechnianie  kultury i dorobek literacki oraz publicystyczny otrzymał Cezary Łazarewicz .

Do tradycji już wszedł festiwalowy benefis. Tegoroczny siódmy Festiwal Media i Sztuka zakończył benefis  jednego najbardziej uznanych polskich rysowników satyrycznych Henryka Sawki, który  od lat rozbawia nas swymi przenikliwymi pracami. W benefisie Henryka Sawki udział wzięli: prof. Jerzy Bralczyk, Alosza Awdiejew, Wojciech Pszoniak, Karolina Sawka, Krzysztof Baranowski, Olek Różanek. Z  werwą i humorem konferansjerkę poprowadził Paweł Sztompke. Siódmy Festiwal Media i Sztuka przeszedł do historii. Wzięło w nim udział ponad 50 znakomitych gości ze świata kultury, filmu, radia, telewizji, fotografii artystycznej, pisarzy, dziennikarzy, aktorów, muzyków. Takie spotkania, dyskusje, kontakty osobiste i wymiany myśli są potrzebne   zarówno odbiorcom  jak i twórcom kultury i sztuki. Najlepiej świadczą o tym tłumy zadowolonych widzów.

Comments are closed.