Media i Sztuka – Festiwal w Darłowie. Edycja V – PROGRAM

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy na 5. edycję festiwalu Media i Sztuka w Darłowie, który potrwa od 9 do 12 lipca 2015 roku. Będą to cztery dni ciekawych spotkań z udziałem czołowych polskich dziennikarzy, znanych reportażystów i pisarzy, uznanych aktorów oraz przedstawicieli życia publicznego. Program tegoroczny to ponad 40 wydarzeń, w których weźmie udział ponad 60 gości.

 

Wśród zaproszonych osób po raz pierwszy do Darłowa na festiwal przyjadą m.in.: Maja Komorowska, Danuta Stenka, Elżbieta Dzikowska, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek oraz Wojciech Mann, Maciej Wierzyński, Andrzej Poniedzielski, Marcin Kydryński i Szymon Hołownia. Nie zabraknie też innych znamienitych gości, stałych bywalców festiwalu, takich jak: prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Pszoniak, Michał Ogórek, Henryk Sawka, Władysław Kozakiewicz, Mariusz Szczygieł, Marcin Meller, Ewa Winnicka i innych. Czeka nas wiele niezwykłych wydarzeń, w tym: opowieść Andrzeja Szpilmana o swoim ojcu – słynnym „pianiście”, rozmowa z ks. Janem Kaczkowskim o jego walce z chorobą i „życiu na pełnej petardzie”, refleksje darłowianki Arlety Bojke i Wacława Radziwinowicza o dzisiejszej Rosji Putina, historia życia Jana Karskiego opowiedziana przez Macieja Wierzyńskiego.
Na „Godzinę Prawdy” zaprosi Michał Olszański – przybliżając sylwetkę płk Krzysztofa Olkowicza, dyrektora więzienia w Koszalinie, bohatera „nierzeczywistej” historii, która wydarzyła się naprawdę. Jak co roku zapraszamy na transmisję „Szkła Kontaktowego” z Darłowa. Nowością festiwalu będzie program Marcina Mellera „Drugie Śniadanie Mistrzów”, a Marek Krajewski w rozmowie z Mariuszem Czubajem zastanowią się, czy istnieje zbrodnia doskonała. Ponadto redaktor Jacek Żakowski poprowadzi panele dyskusyjne z ekspertami z dziedziny ekonomii pt. „Polska a strefa euro” realizowane z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Na część muzyczną festiwalu tradycyjnie zaprasza Radio Koszalin, organizator konkursu o Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin. Usłyszymy wykonawców ubiegających się o nagrodę i laureatkę zeszłorocznej edycji – Kasię Popowską. Finałem wieczoru będzie występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej Kayah wraz z  zespołem.

 

Dodatkowo zapraszamy na Rynek Miejski w Darłowie na wyjątkowy koncert Baltic Neopolis Orchestra, z udziałem światowej klasy wirtuozów: Vasko Vassileva, koncertmistrza w londyńskim Royal Opera House i Keito Saito, japońskiego pianisty Boogie Woogie (koncert współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „RPO – Rozwijamy Region w Dobrym Tonie”).

 

W czasie festiwalu odbędą  się również konkursy, zabawy, quizy językowe oraz spotkania z pisarzami dla dzieci i młodzieży, prowadzone w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „ojczysty – dodaj do ulubionych” .

 

Życzymy inspirujących spotkań i gorących dyskusji w letniej, niepowtarzalnej atmosferze Darłowa.

 

Organizatorzy festiwalu

Arkadiusz Klimowicz

Burmistrz Darłowa

Piotr Ostrowski

Prezes Radia Koszalin S.A.

***

 

PROGRAM (DOSTĘPNY PO KLIKNIĘCIU W LINK)

DO POBRANIA TAKŻE PLAKAT

I ULOTKA

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie wynikających z przyczyn od nich niezależnych.

10930851_853594524693885_4760554298092121503_n

Comments are closed.