Artyści, muzycy i dziennikarze zagoszczą w Darłowie


Już za miesiąc, w połowie lipca Darłowo stanie się prawdziwą letnią stolicą polskich mediów. Za sprawą drugiej edycji Festiwalu Media i Sztuka w królewskim mieście licznie zagoszczą celebryci. W tym roku festiwal wzbogacony zostanie o część muzyczną realizowaną wspólnie z Radiem Koszalin. Całość o nazwie Bałtyk Festiwal Media i Sztuka rozegra się w dniach od 13 do 15 lipca.

Przez trzy dni mieszkańcy nadmorskiego kurortu i licznie wypoczywający w tym czasie w  Darłowie i okolicach turyści będą mogli wziąć udział w serii otwartych dla publiczności spotkań, debat, i koncertów. Będzie plenerowe kino festiwalowe w darłowskim porcie i spektakle teatralne w kinie przy ul. Morskiej.

Integralną częścią festiwalu stanie się dwukrotna emisja z Darłowa kultowego programu telewizji TVN24 „Szkło kontaktowe” i nadawana na żywo z Darłówka „Lista Przebojów Programu 3″ prowadzona przez Piotra Barona.

O Bursztynowy Mikrofon rywalizować będzie 10 zespołów z całej Polski prezentujących różne style muzyczne.

Na festiwalowej scenie przy latarni morskiej jako gwiazdy festiwalu wystąpią zespoły Raz, Dwa, Trzy, Mr. Zoob oraz Formacja Nieżywych Schabuff. Bałtyk Festiwal Media i Sztuka będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia Koszalin, które w tym czasie uruchomi w kurorcie nad Wieprzą swoje studio. 

Przed wakacyjną darłowską publicznością wystąpi gwiazda polskiego kina i teatru Krystyna Janda w spektaklu „Shirley Valentine”. Znany i lubiany aktor Marian Opania rozbawi publiczność piosenkami ze swojego recitalu.

Z publicznością w miasteczku festiwalowym zbudowanym wokół Terminala Sztuki w darłowskim porcie spotka się łącznie ponad dwudziestu najlepszych polskich dziennikarzy, publicystów, satyryków i artystów. Posłuchać, porozmawiać i zdobyć autograf będzie można m.in. od Marcina Mellera, Marii Czubaszek, Daniela Passenta, prof. Jerzego Bralczyka, Teresy Torańskiej i Ewy Ewart.

Swoje najnowsze książki zaprezentują znani reportażyści i publicyści Ewa Winnicka (Tygodnik Polityka), Cezary Łazarewicz (Newsweek), Witold Szabłowski, Jacek Hugo-Bader i Mariusz Szczygieł z Gazety Wyborczej w ramach projektu Instytut Reportażu.

Rzeczpospolitą reprezentować będzie Igor Janke. Ze znanym reżyserem Janem Kidawą-Błońskim i jego żoną Małgorzatą, szefową sejmowej komisji kultury podyskutować będzie można o tym czy, kultura wciąż jest ważna dla Polaków. Kino festiwalowe zaprezentuje m.in. dokument Doroty Warakomskiej Route 66, impresje Michała Ogórka i obsypane nagrodami filmy dokumentalne Ewy Ewart.

Umowę w sprawie wspólnej produkcji Bałtyckiego Festiwalu Media i Sztuka podpisali 18 czerwca w trakcie konferencji prasowej w darłowskim ratuszu prezes Radia Koszalin Piotr Ostrowski i burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *