W Darłowie zainaugurowano III Bałtycki Festiwal Media i Sztuka


W czwartek 11 lipca w Darłówku zachodnim na scenie w namiocie Arkadiusz Klimowicz – burmistrz miasta Darłowa  otworzył Trzeci Bałtycki Festiwal  Media i Sztuka.

Prof. Jerzy Bralczyk, Anna Dziewit-Meller, Sławomir Kamiński, Marcin Kącki, Cezary Łazarewicz, Marek Niedźwiecki, Michał Ogórek, Daniel Passent, Wojciech Pszoniak, Małgorzata Purzyńska, Piotr Pytlakowski, Paweł Sito, Szczepan Twardoch, Ewa Winnicka, Jan Wróbel –  to tylko część z lawiny znakomitych gości, którzy już pierwszego dnia  wzięli udział w III Bałtyckim  Festiwalu MEDIA I SZTUKA. Festiwal rozpoczął  koncert kameralnego zespołu koszalińskich filharmoników  La Donna e Mobile.  Rozrywkowy repertuar, występ sopranistki Lucyny Górskiej i dowcipnie prowadzona konferansjerka przez Wojciecha Bałdysa wprowadziły w świetny humor licznie przybyłych widzów.                                                                                            

Lekką i przyjemną atmosferę  miało prowadzone na żywo spotkanie prof. Jerzego Bralczyka – językoznawcy oraz specjalisty w zakresie języka mediów, reklamy i polityki z  satyrykiem i felietonistą  z Gazety Wyborczej Michałem Ogórkiem. Obaj elokwentni i dowcipni panowie w roku ubiegłym wydali wspólnie napisaną książkę p.t. „Kiełbasa i sznurek”.  Spore fragmenty (ponoć te najciekawsze) tej pełnej humoru  ksiązki powstały w Darłowie. Po spotkaniu obaj autorzy podpisywali  Czytelnikom swój bestseller.                                                                                                                                                            Z dziennikarzem, felietonistą, autorem książek i dyplomatą Danielem Passentem rozmawiali Ewa Winnicka – dziennikarka i autorka książek oraz Jan Wrobel- dziennikarz prasowy i radiowy, publicysta, autor podręcznika historii dla licealistów. W spotkaniu zatytułowanym „Passent rozebrany” dokonano rozbioru mistrza literackiego felietonu. Redaktor Polityki odpowiadając na pytania mówił o swoich przyjaciołach Janie Pietrzaku, z którym współpracował przez pewien okres  w kabarecie pod Egidą i Elżbiecie Czyżewskiej aktorce filmowej i teatralnej, gdy ta przebywała w Stanach Zjednoczonych. Wspominał również słynnego tenisistę, biznesmena i kolekcjonera sztuki Wojciecha Fibaka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *