Koncert Filharmonii Koszalińskiej zainauguruje 9. Festiwal Media i Sztuka!


Naszą niepisaną tradycją, która utarła się przez minione lata, jest koncert Filharmonia Koszalińska na otwarcie Media i Sztuka – Festiwalu w Darłowie. Nie odstąpimy od tego pięknego zwyczaju i w tym roku. Zapraszamy Państwa już dziś w pierwszy festiwalowy dzień – 18 lipca 2019 roku – podczas którego m.in. wystąpią znani naszej publiczności wirtuozi pod batutą cenionego kompozytora muzyki współczesnej – Krzesimira Dębskiego.

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki to najstarsza tego typu instytucja na pomorzu. Obecnie mieszcząca się w pięknym gmachu w samym centrum Koszalina, jest finansowana z samorządowego budżetu miejskiego, a także dofinansowywana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Jest organizatorem przeszło 120 koncertów rocznie, z czego połowa stanowi koncerty symfoniczne. Jako jedna z nielicznych filharmonii w Polsce realizuje regularne koncerty w całym regionie, w sumie dla ok. 60 tys. słuchaczy rocznie.

Krzesimir Dębski to z kolei ceniony w środowiskach muzycznych dyrygent – wielokrotnie nagradzany w krajowych i europejskich konkursach za muzykę komponowaną m.in. do „W pustyni i w puszczy” czy „Ogniem i mieczem”. Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej, gdzie ukończył kompozycję i dyrygenturę. Od 1980 – jako lider zespołu jazzowego String Connection – koncertuje w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W swoim dorobku Krzesimir Dębski ma koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak: José Carreras, José Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark O’Connor, John Blake i Nigel Kennedy.

Media i Sztuka to szlachetna unia łącząca dwie bardzo ważne sfery egzystencji.
Polecamy coś „dla ducha” – Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki pod batutą Krzesimira Dębskiego, 18 lipca 2019 roku – Darłówko Zachodnie, hala festiwalowa.

#misdarlowo #misdarłowo #lubiedarlowo #lubiędarłowo #pomorzezachodnie

Koncert Filharmonii Koszalińskiej -Festiwal Media i Sztuka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *