Kocia szajka Agaty Romaniuk

DATA - godzina - miejsce

Wydarzenie

goście / prowadzący

Wstęp wolny

Kocia szajka Agaty Romaniuk

dla dzieci

13 lipca 2024 roku o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie z Agatą Romaniuk, autorką m.in. serii detektywistycznej dla dzieci „Kocia szajka”.

Pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” nominowana m.in. do nagrody Kolosy. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. W kwietniu 2022 roku wydała swój powieściowy debiut ,,Proste równoległe’’. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”.

W marcu 2021 roku ukazała się pierwsza część jej serii detektywistycznej dla dzieci „Kocia Szajka. Zagadka zniknięcia śledzi”, a potem pięć kolejnych, z uchem różowego jelenia, mostu, teatru, pierników i kina w tle.

PS. Może po spotkaniu będzie sposobność, by zapytać autorkę o jej najnowszą książkę: „Krótko i szczęśliwie, historie późnych miłości”. Dlaczego? Nie dlatego, że właśnie sprzedała prawa do jej ekranizacji, ale dlatego, że „…to książka o małych odwagach. Nie o ratowaniu świata, ale o małych gestach i decyzjach, które mogą uratować nas w wymiarze osobistym. Każdy z moich bohaterów odważył się na coś małego: napisanie listu, odbieranie telefonów, pójście piętro wyżej w kamienicy. Takie małe odwagi mogą nas ocalić przed samotnością.” Bo są takie historie: niby wyrzucasz papierek, a po drodze znajdujesz miłość.

Zapraszamy 13 lipca, g. 10.30 do hali festiwalowej.

  • MiS dla dzieci
  • Kocia szajka
  • Kakao z mysią posypką czy kotoccino?
  • Zadawaj pytania

#lubiędarłowo

Na Media i Sztuka – festiwal w Darłowie zaprasza MIASTO DARŁOWO
Partnerem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie

Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu z Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027