Powietrza! – debata ekologiczna

DATA - godzina - miejsce

Wydarzenie

goście / prowadzący

Wstęp wolny

Powietrza! – debata ekologiczna

debata ekologiczna z udziałem marszałka województwa zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza, byłego wiceministra środowiska – Stanisława Gawłowskiego i Adama Wajraka. Prowadzenie: Martyna Słowik

12 lipca 2024 roku o godz. 11.30 zapraszamy na debatę ekologiczną, w której udział wezmą:

Olgierd Geblewicz – samorządowiec, w latach 2008 – 2010 przewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, od 2010 roku – marszałek województwa zachodniopomorskiego. W maju 2019 został członkiem rady nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W lipcu 2021 powołany na ambasadora Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu przy Komisji Europejskiej.

Stanisław Gawłowski – w Sejmie VIII kadencji przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Od 2007 do 2015 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. W Senacie X kadencji był przewodniczącym Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu. W latach 2008–2011 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest honorowym obywatelem Darłowa.

Adam Wajrak – podglądacz przyrody, dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”, autor artykułów i książek (w tym dla dzieci) o tematyce przyrodniczej. Jego zdaniem polska przyroda jest jednym z nielicznych tematów, które mogą łączyć Polaków, a nie dzielić. Czeka na polityka, który zacznie w oparciu o przyrodę budować nowoczesny patriotyzm.

Zapraszamy 12 lipca, g. 11.30 do hali festiwalowej. Spotkanie poprowadzi Martyna Słowik.

  • Weź głęboki oddech
  • Zadawaj pytania


#lubiędarłowo

Na Media i Sztuka – festiwal w Darłowie zaprasza MIASTO DARŁOWO
Partnerem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie


Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu z Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027
@funduszeeuropejskie | @pomzachodnie | @pomorzezachodnienews