9 lipca: Finał konkursu o Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin

W sobotę, 9 lipca b.r., w ramach Festiwalu Media i Sztuka odbędzie się Finał konkursu o Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin & Bursztynowy Mikrofon Słuchaczy Radia Koszalin.  Tym razem będzie on miał nieco inny, niż co roku, charakter. W maju zakończył się 5 sezon cyklu Unplugged Radia Koszalin. Radio tym samym postanowiło uhonorować wykonawców, którzy od listopada 2011 roku do maja 2016 roku wystąpili w lokalnym Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena.

UNPLUGGED RADIA KOSZALIN

Jest cyklem akustycznych koncertów, a na przestrzeni 5 lat wynikiem pasji i zaangażowania 5 000 tysięcy osób (zespołów, które zagrały w Studiu Radiowym, dziennikarzy i realizatorów, którzy mieli pomysł i determinację, by wszystko zrealizować, a przede wszystkim publiczności, która szczelnie wypełniła każde akustyczne spotkanie). Na przestrzeni tych lat odbyło się 38 indywidualnych koncertów, a także koncerty zbiorowe na zakończenie każdego sezonu. Wszystkie były retransmitowane na antenie Radia Koszalin. Spotkania te były z jednej strony okazją do posłuchania i obejrzenia wykonawców regionalnych, z drugiej zaś pewnego rodzaju wyzwaniem dla nich, aby zaśpiewać swój repertuar „na żywo” przy akompaniamencie instrumentów akustycznych. Z czasem regionalne zespoły zostały uzupełnione o wykonawców pochodzących z naszego regionu jak: Małgorzata Ostrowska, Adam Krylik, Kasia Klich, Yaro, jak również nie związanych z regionem (Ania Dąbrowska, Łukasz Zagrobelny, Elektryczne Gitary, Skubas).

Na stronie Radia Koszalin, w zakładce LISTA WYKONAWCÓW znajdą Państwo wszystkich artystów oraz zespoły, które wystąpiły w całym cyklu UNPLUGGED Radia Koszalin na przestrzeni 5 lat. Od 6 do dzisiaj., na antenie Radia Koszalin trwa głosowanie SMS oraz poprzez portal Facebook na laureata, który wystąpi w Darłowie podczas Festiwalu.

Muzyczną gwiazda wieczoru tegorocznej VI edycji Festiwalu Media i Sztuka będzie Małgorzata Ostrowska (znana z zespołu LOMBARD)

Koncert, 9 lipca, godz. 21:30. Hala Festiwalowa. Wstęp Wolny.