Fala Festiwalu Media i Sztuka dla Szkła Kontaktowego TVN24

W 2020 roku – z racji ogłoszonego stanu epidemii – nie mogła odbyć się jubileuszowa 10. edycja Media i Sztuka. To jednak nie przeszkodziło władzom Darłowa w podjęciu decyzji o wręczeniu tegorocznej nagrody festiwalowej – Fali Festiwalu Media i Sztuka.

Tegorocznym laureatem (po Cezarym Łazarewiczu – 2017, Michale Olszańskim – 2018 i Marku Krajewskim – 2019) została ekipa „Szkła Kontaktowego” – producenci, prowadzący i realizatorzy programu nadawanego od 2005 roku. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w sobotę w restauracji LIDO.

Królewskie Miasto Darłowo i ekipa „Szkiełka” są ze sobą ściśle powiązane od lat za sprawą Festiwalu Media i Sztuka, podczas którego to w przeszłości dziennikarze – m.in. śp. Grzegorz Miecugow, Marek Przybylik czy śp. Maria Czubaszek – prowadzili dla milionów widzów codzienny magazyn satyryczno-publicystyczny z naszego miasta (m.in. z wnętrz Zamku Książąt Pomorskich czy z kanału portowego).

Niezmiernie cieszymy się na powrót „Szkła Kontaktowego” do Darłowa, jednocześnie zapraszając Państwa do oglądania transmisji znad morza – 25 i 26 lipca 2020 r. od godz. 22:00 na antenie TVN24.