Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej „Chodź, pomaluj mój świat”

11 lipca 2024 roku o godz. 18.00 rozpocznie się 12. edycja Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie.

W Hali Festiwalowej (nabrzeże portowe przy Marina Royale, Darłówko Zachodnie, ul. Dorszowa) wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Krzysztofa Kozakiewicza, z udziałem wokalistki Magdaleny Meisel i pianisty Klaudiusza Jani.

Tytuł koncertu „Chodź, pomaluj mój świat” nawiązuje do jednej z wielu cudownych piosenek zespołu 2 plus 1, którego wokalistką była zjawiskowa Elżbieta Dmoch. Na koncercie inaugurującym Festiwal nie mogło zatem zabraknąć innej charyzmatycznej kobiety. Na scenie, wraz z Orkiestrą, wystąpi Magdalena Meiser – absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, finalistka popularnych programów telewizyjnych, m.in. „Bitwa na głosy”, „The Voice of Poland”, „Szansa na sukces”. W 2022 roku brała udział w koncertach bluesowego zespołu OLD BREAKOUT (Tribute to Nalepa & Kubasińska). Artystka prowadzi działalność koncertową jako solistka, bierze udział w różnych projektach muzycznych. Na co dzień jest muzykiem orkiestrowym, skrzypaczką w Filharmonii Częstochowskiej oraz pedagogiem PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach. Obdarzona jest mocnym głosem, a jej wykonania wywołują duże emocje i uznanie publiczności.

Link do FB: https://www.facebook.com/magdalena.meisel/

Ten koncert jest zaproszeniem dla kolorów, emocji i refleksji. A ponieważ w tytule wydarzenia mamy też metaforę bliskości, więc – po prostu zaufajcie i pozwólcie nam pokolorować Wasz Świat – może na cztery festiwalowe dni, może na zawsze, a może wcale… Ale próbować zawsze warto.

Obudź ciekawość

Odkryj lokalność

Zainspiruj się

Życie tu i teraz

lubiędarłowo

_____________________________________________

Wstęp wolny. 

UWAGI ORGANIZACYJNE:

Hala Festiwalowa dla Publiczności zostanie otwarta po próbie Filharmonii o godz. +/- 17:40.

Po koncercie nastąpi przerwa techniczna (około 40 minut). Spotkanie z pierwszym gościem Festiwalu Media i Sztuka odbędzie się w Hali Głównej o godz. 20:00.

Wstęp wolny.

Liczba miejsc ograniczona, do wypełnienia Hali.

Organizator Festiwalu zastrzega sobie prawo do zmian w programie wynikających z przyczyn od niego niezależnych.