Koncerty w ramach 8. Media i Sztuka – festiwalu w Darłowie

Aż 3 koncerty czekają nas w ramach 8. edycji Festiwalu Media i Sztuka. Od muzyki poważnej po muzykę popularną. Każdy na Festiwalu znajdzie coś dla siebie! 8. edycja Media i Sztuka – festiwalu w Darłowie już od przyszłego tygodnia: 13-15 lipca.

Koncert orkiestry symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej “Polskie piosenki z filmów przedwojennych”, pod dyrekcją Jana Walczyńskiego z udziałem solisty: tenora Piotra Rafałko o godz. 16:00, 13 lipca oficjalnie otworzy 8. edycję Media i Sztuka – festiwalu w Darłowie.

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki na Festiwalu w Darłowie nie zagra po raz pierwszy. To najstarsza – powstała w 1956 r., tego typu instytucja na Pomorzu Środkowym. Jest finansowana z budżetu Miasta Koszalina, a także dofinansowywana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Organizuje ponad 120 koncertów rocznie, z czego połowa z nich stanowi koncerty symfoniczne. Jako jedna z nielicznych filharmonii w Polsce realizuje regularne koncerty w całym regionie, w sumie dla ok. 60 tys. słuchaczy rocznie.

W sobotę, 14 lipca, o godz. 20:00 na scenie, (parking) przy nabrzeżu Marina Royale wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych polskich artystek, wraz z zespołem – Patrycja Markowska.

Jej piosenki takie jak: „Gdy zgasną światła”, „Nie zatrzyma nikt”, „Zaćmienie serca” czy „Świat się pomylił” bardzo szybko stały się prawdziwymi hitami.
Wstęp na koncert artystki oczywiście bezpłatny. Na koncert zaprasza partner Festiwalu Media i Sztuka: Polskie Radio Koszalin i Miasto Darłowo

8. edycję Festiwalu zakończymy w niedzielę, 15 lipca, koncertem zespołu dylan.pl, który zaplanowano na godz. 21:00 hali festiwalowej.

Boba Dylana po polsku śpiewano wielokrotnie. Mieli bądź mają go w swoim repertuarze Maryla Rodowicz, Martyna Jakubowicz, Piotr Pastor, Tomek Lipiński. Ale nikt dotąd nie przypuścił na to niezwykłe terytorium ataku zmasowanego. Ataku, który pokazałby polskim słuchaczom Boba Dylana jako twórcę nieustannie aktywnego przez ponad pół wieku; twórcę o wielu obliczach, odsłonach i nastrojach; twórcę osobnego, niepodobnego do innych, stawiającego słuchaczom wyzwania i idącego zawsze własną drogą.

Zespół dylan.pl, z Filipem Łobodzińskim na czele, stara się tę lukę wypełnić. [za: dylan.pl]

© Zapraszamy. Media i Sztuka – festiwali Media i Sztuka: 13-15 lipca. Plaża: Darłówko Zachodnie, Nabrzeże portowe przy Marina Royale Darłowo.