Księgarnia w miasteczku festiwalowym

Tegorocznej edycji festiwalu Media i Sztuka w Darłowie towarzyszyć będzie księgarnia, mieszcząca się w miasteczku festiwalowym.

Dobór asortymentu jest ściśle związany z programem festiwalu. Do kupienia będą książki autorstwa gości festiwalowych i książki, wokół których osnute będą wydarzenia. W księgarni będą do nabycia również koszulki festiwalowe, torby kolekcjonerskie i unikatowe darłowskie pamiątki: kamieniczki, odbijacze i gwiazdoblok Xaver.

Być może marzycie Państwo o autografie osoby, z którą odbędzie się spotkanie. Być może – zauroczeni i zainspirowani – z jakiegoś spotkania wyjdziecie. Być może będziecie chcieli przywieźć sobie piękną pamiątkę z Darłowa. Być może ta księgarnia na stałe stanie się ważną częścią oferty festiwalowej.

ksiegarnia1.png

Pomysł i realizacja pomysłu księgarni festiwalowej jest wynikiem partnerstwa kulturalnego Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Agnieszki Osieckiej. To ważna inicjatywa, bo z badania Biblioteki Narodowej przeprowadzonego w marcu 2022 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku co najmniej 15 lat wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy przynajmniej jedną książkę przeczytało zaledwie 38% Polaków. 23% badanych nie ma w domu żadnych książek, a 9% twierdzi, że dysponuje wyłącznie podręcznikami.

Zachęcamy zatem do czytania i zakupów!

UWAGA: w księgarni możliwa będzie płatność tylko gotówką. Najbliższy bankomat: ul. Władysława IV (vis-à-vis Cafe Pomerania).


Anna Wichura

#lubiędarłowo