Kulisy Media i Sztuka: Stanisław Tym i Danuta Wałęsa w Darłowie

Do rozpoczęcia Festiwalu w Darłowie zostało raptem 13 dni. Z tej też okazji mamy przyjemność zaprezentować Państwu gości który odwiedzą nasz nadmorski kurort już w drugiej połowie lipca:

Stanisław Tym

To znany wszystkim aktor, komediopisarz, reżyser i felietonista. Kojarzony z odtwórca roli Ryszarda Ochódzkiego w filmie „Miś”, czy „Rozmowy kontrolowane”. Współautor i aktor takich kabaretów jak Owca, Dudek, Lopek i Wagabunda. To także laureat wielu nagród, m.in. za najlepszy scenariusz do filmu Rozmowy kontrolowane na FPFF w Gdyni w 1992 roku, Nagrody Kisiela dla najlepszego publicysty w 1998, nagrody telewizyjnego Pegaza „za poczucie humoru i przenikliwość umysłu” w 2002 roku.

Danuta Wałęsa

Pierwsza dama Polski w latach 1990–1995, żona Lecha Wałęsy. Jej kontrowersyjna biografia „Marzenia i tajemnice” wywołała prawdziwą burzę medialną. Ale dla wielu Polek stała się wsparciem i inspiracją.

Ponad dwa lata od premiery, Danuta Wałęsa opowie otwarcie o swojej książce. O tym jak pragnęła miłości i rodzinnego szczęścia, a znalazła się w centrum rewolucyjnych wydarzeń, które przetaczały się przez Polskę i jej małą kuchnię na gdańskim blokowisku.

Wszystko to już od 10 lipca na Media i Sztuka – Festiwalu w Darłowie.