Magdalena Rigamonti – jedna z prowadzących Festiwal

Dziennikarka prasowa i radiowa, autorka książek. Mistrzyni wywiadu.

Związana na stałe z portalem Onet.pl, publikowała w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Polska The Times”, „Newsweeku Polska”, „Wprost”. Pracowała w radiu TOK FM i Polskim Radio 24.

Autorka i współautorka wielu książek: „Płk. Roman Polko. Gromowładny”, „Bez znieczulenia: jak powstaje człowiek”, „Bez strachu. Jak umiera człowiek”, „Straty. Żołnierze z Afganistanu”, „Zatrzymać czas. Sekrety medycyny estetycznej”, „Dorosnąć do śmierci”, „Kulisy warszawskiego ratusza”, „Śmierć warta zachodu”.

Najnowsza książka Magdaleny Rigamonti ▪️„Niewygodni” (wydawnictwo Wielka Litera) trafiła do sprzedaży w 2022 roku. Poruszające historie bohaterów (nie tylko książki, ale również osobistych Autorki: https://www.youtube.com/watch?v=DFuQCv5IZ1I) kwestionują oficjalną, uproszczoną narrację o naszej przeszłości. Prawdę o wojnie mówi harcerz Szarych Szeregów, Żydówka, która uciekła z getta, Sybirak, fotoreporter dokumentujący walki w Śródmieściu i na Powiślu podczas Powstania Warszawskiego, żołnierz Armii Krajowej.

W lutym 2023 roku ukraińska reżyserka Svitlana Oleshko dokonała adaptacji i wystawiła w Teatrze Polskim w Warszawie performatywne czytanie książki „Niewygodni”. Ten spektakl pokażemy Państwu w Kinie „Bajka” w Darłowie 🔴29 lipca 2023 roku, o godz. 19.00.

Informujemy, że w dniu spektaklu będzie możliwość zakupu najnowszej 📕publikacji Magdaleny Rigamonti. Naszym Partnerem w tym działaniu jest Księgarnia Nadmorska z Darłowa.

Jednocześnie przypominamy, że na Festiwalu – podczas lipcowych spotkań – redaktor Rigamonti poprowadzi spotkanie z 🔹Wacławem Radziwinowiczem i 🔹Wiktorią Bieliaszyn ⭐️(22 lipca 2023, g. 19.00).

Zapraszamy!