Marek Krajewski na Media i Sztuka – Festiwalu w Darłowie

„Najmroczniejszy umysł polskiego kryminału” – Marek Krajewski, honorowy obywatel Królewskiego Miasta Darłowo będzie gościem 9. Festiwalu Media i Sztuka.

Marek Krajewski urodził się 4 września 1966 roku we Wrocławiu. Polski pisarz i filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, doktor nauk humanistycznych, autor kryminałów. Jest autorem bestsellerowych powieści o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, które zostały przełożone na dwadzieścia języków.

Wcześniej przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Przekłady jego powieści ukazały się w dziewiętnastu krajach. Jest laureatem „Paszportu Polityki”, Nagrody Prezydenta Wrocławia i Nagród Wielkiego Kalibru. Otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

Autor w swojej twórczości zawiera silne więzi z naszym miastem – w 2015 roku powieścią pt. „Arena Szczurów” zakończył serię o Edwardzie Popielskim. Co ciekawe, całość fabuły tego dzieła jest osadzona właśnie w nadbałtyckim Darłowie.

18-21 lipca 2019 roku / 9. Media i Sztuka – Festiwal w Darłowie / Darłówko Zachodnie (miasteczko festiwalowe przy ul. Dorszowej w sąsiedztwie Marina Royale Darłowo)

Do zobaczenia w Darłowie-Darłówku – kurorcie idealnym do wypoczywania!

#misdarlowo #misdarłowo #lubiedarlowo #lubiędarłowo #pomorzezachodnie

Marek Krajewski na festiwalu Media i Sztuka