Media i Sztuka: Naked Mind – koncert muzyki świata z udziałem Michała Augustyniaka vel Limboski

Pochodzą z Lanckorony, malowniczej wioski leżącej niedaleko Krakowa, która od zawsze przyciągała artystów swoją niezwykłą atmosferą i tajemniczą aurą. Tu właśnie Michał Augustyniak (gitarzysta, wokalista i songwriter, znany jako Limboski) oraz Michael Jones (skrzypek i multiinstrumentalista znany z zespołu „Max Klezmer Band”) założyli zespół „Naked Mind” i wraz z zaproszonymi muzykami pracują nad premierowym koncertem i debiutancką płytą. 7 lipca, o godz. 22:30 zagrają w Hali Festiwalowej, w ramach VI edycji Festiwalu Media i Sztuka.

„Naked Mind” to piękne, oryginalne melodie często pobrzmiewające „słowiańską zamaszystością” grane na instrumentach z całego świata – indyjskie sitar i tabla, pochodząca z Radżastanu ravanahatta, marokańskie gimbri, afrykańska mbira, tybetańskie misy i gongi czy trzystuletnia barokowa altówka tworzą niezwykłe sonorystyczne połączenia.

„Naked Mind” to również cisza, ruch, wibracja, puls i biały szum mis i gongów tybetańskich. Tembr gardłowego śpiewu kargyraa, przenikliwy gwizd sygit i plemienne rytmy afrykańskich bębnów w całkowicie improwizowanych, efemerycznych dźwiękowych impresjach…

„Naked Mind” oznacza po prostu „czysty umysł” – umysł wolny od myśli, zakłóceń i wyobrażeń, umysł w bezpośrednim kontakcie z rzeczywistością taką, jaka jest – z przestrzenią, dźwiękiem, wibracją i ciszą.

„Naked Mind” eksploruje te rejony, gdzie muzyka styka się z duchowością we wszystkich kulturach muzycznych świata i stara się znajdywać interesujące wspólne motywy.

„Naked Mind” to odpowiedź dwóch twórców mieszkających na południu Polski na rzeczywistość globalną – niepokojące konflikty zbrojne i kulturowe, katastrofy ekologiczne i gwałtownie zmieniający się świat, w którym coraz trudniej przewidzieć bieg wydarzeń.

„Naked Mind” to niewerbalny, świadomy przekaz pełen harmonii i dobrej energii dla słuchacza i dla świata pogrążonego w chaosie…

Naked Mind – koncert muzyki świata z udziałem Michała Augustyniaka vel Limboski

7 lipca 2016, godz. 22:30, Hala Festiwalowa, przy Hotelu Apollo – plaża wschodnia.

Wstęp wolny.