MiS 2023: Za nami spotkanie z laureatami Grand Press.

Kolejne, trzecie spotkanie w ramach Festiwalu Media i Sztuka – edycji „na raty”. Tym razem z Laureatami Grand Press.

15 lipca 2023 roku, ponownie w Terminalu Pasażerskim w Darłówku Zachodnim, odbyło się niezwykłe spotkanie z dziennikarskim małżeństwem, które w grudniu 2020 roku zdobyło dwie różne nagrody w konkursie Grand Press – Szymonem Jadczakiem i Justyną Suchecką-Jadczak. Gospodarzem wydarzenia była ceniona dziennikarka Ewa Winnicka.

Justyna Suchecka-Jadczak, wielokrotnie nagradzana polska dziennikarka znana z TVN24, specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, jest także znana jako instruktorka tańca i autorka książek, takich jak „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. W Darłowie z pasją i pięknie opowiadała o literaturze i swojej pracy, podkreślając, jak bardzo ceni sobie rozmowy z ludźmi.

Z kolei Szymon Jadczak, znany z Wirtualnej Polski, dziennikarz śledczy i publicysta, w swoim dorobku ma wiele głośnych publikacji i reportaży, w tym „Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków”, który zdobył finał Grand Press – Książka Reporterska Roku 2020. W Darłówku podzielił się swoją pasją do dziennikarstwa śledczego i opowiadał o swojej drodze do zdobycia nagrody Dziennikarza Roku 2022.

Organizatorzy zadali sobie wiele trudu, aby stworzyć wydarzenie, które było nie tylko ciekawym spotkaniem z laureatami Grand Press, ale również okazją do zapoznania się z ich twórczością i poruszeniem istotnych tematów z zakresu dziennikarstwa. Na miejscu nie zabrakło także możliwości zakupu książek autorstwa gości na stoisku Księgarni Nadmorskiej z Darłowa, co wielu uczestników wydarzenia z radością wykorzystało.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie. Tym razem, 22 lipca, na scenie pojawią się kolejne dwie wybitne postacie świata dziennikarstwa – Wacław Radziwinowicz i Wiktoria Bieliaszyn.

Wacław Radziwinowicz, były korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie, obecnie dziennikarz tygodnika „Newsweek”, jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich reporterów specjalizujących się w tematyce rosyjskiej. Jego analizy i reportaże z Rosji cieszą się ogromnym uznaniem czytelników oraz środowiska dziennikarskiego.

Z kolei Wiktoria Bieliaszyn to jedna z najbardziej docenianych polskich dziennikarek śledczych. Laureatka nagród Grand Press oraz nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, autorka licznych publikacji, w tym reportaży, które wywołały społeczne i polityczne reperkusje.

Podobnie jak poprzednie spotkania, również i te będzie okazją do głębokich rozmów na temat dziennikarstwa, pracy reportera, a także do poznania tajników twórczości obu gości. Spotkanie poprowadzi dziennikarka onetu, red. Magdalena Rigamonti.

Zapraszamy do Terminalu Turystycznego w Darłówku Zachodnim już 22 lipca o godz. 19:00.

Czekamy na was!