MIS2023: Spotkanie z dr. Andrzejem Olechowskim

▪️1 lipca 2023 roku o godz. 19.00, w Darłówku Zachodnim – terminalu turystycznym, ul. Kotwiczna 14, zapraszamy na MIS2023: Spotkanie z dr. Andrzejem Olechowskim, współzałożycielem Platformy Obywatelskiejskim, współzałożycielem Platforma Obywatelska. Spotkanie poprowadzi red. Cezary Łazarewicz.

▪️Dr Andrzej Olechowski – polski polityk i ekonomista, minister finansów w 1992 r. oraz minister spraw zagranicznych w latach 1993–1995, kandydat na prezydenta RP w roku 2000 i 2010. Z rzeczy nieoczywistych i mniej znanych: na początku lat 70. didżej w programie III Polskiego Radia, kierownik artystyczny zespołu Krzysztofa Klenczona „Trzy korony”.

Andrzeja Olechowskiego – jednego z założycieli Platformy Obywatelskiej, z członkostwa w której zrezygnował w 2009 roku – na refleksję po latach namówił red. Cezary Łazarewicz, proponując następujący temat spotkania: Platforma Obywatelska – sukces czy porażka? O tym, jak interesująca może to być rozmowa, niech świadczą poniższe cytaty:

💬 „Platforma po latach to była zupełnie inna partia niż ta, którą ja tworzyłem; bardziej populistyczna, bardziej skłonna do kompromisów, których ja bym nie zawarł i pociągnięć, z którymi się nie zgadzałem”.

„Jedno z moich oczekiwań to wolność, której w Polsce brakuje. Druga sprawa to Unia Europejska. Nie jestem z tych, którzy dramatyzują, że lada moment wyprowadzą nas z UE, ale jasno widzę, że konsekwencją dzisiejszej polityki może być dłuższym terminie wyjście Polski z UE. Dla mnie to absurd i katastrofa. Trzecia sprawa to gospodarka, która jest obszarem mojej kompetencji i działalności – jest bardzo źle zarządzana”.

🔹Do zobaczenia: 1 lipca 2023 r., g. 19.00, Darłówko Zachodnie – Terminal Turystyczny – Centrum Obsługi Turystycznej w Darłówku, ul. Kotwiczna 14 (nabrzeże portowe).

Liczba miejsc ograniczona – do wypełnienia sali.

ℹ️ Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu Wydarzenia.