MIS2023: Spotkanie z Justyną Suchecką-Jadczak i Szymonem Jadczakiem

Na t(r)opie – spotkanie z laureatami GRAND PRESS.

„Media i Sztuka – festiwal w Darłowie” edycja 2023 (na… raty)

15 lipca 2023 roku o godz. 19.00, w Darłówku Zachodnim – terminalu turystycznym, ul. Kotwiczna 14, zapraszamy na spotkanie z dziennikarskim małżeństwem, pierwszą parą, która w grudniu 2020 zdobyła dwie różne nagrody w konkursie Grand Press. Z Szymonem Jadczakiem i Justyną Suchecką-Jadczak porozmawia Ewa Winnicka.

Justyna Suchecka-Jadczak – polska dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, instruktorka tańca i pisarka („Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”, „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”, „Pokolenie zmiany. Młodzi o sobie i świecie, który nadejdzie”). Nie boi się zmian, ani miejsc, ani pracy: Gorzów Wielkopolski – Poznań – Warszawa; Gazeta Wyborcza – Agora – TVN24. Gdziekolwiek jest, stałe pozostają jej zawodowe leitmotivy (znane choćby z kanału na YouTube „Krótka przerwa”): edukacja, książki, internet. Z pasją i pięknie opowiada o literaturze, ale wyraża się najpełniej w rozmowach z ludźmi. Gdybym realizowała projekt dla młodych dorosłych (young adults), byłaby pierwszą osobą, z którą bym go skonsultowała. Za cykl tekstów „Tysiące dzieci wypadło z systemu. Gdzie ich szukać?” otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej przed osobistym spotkaniem z Justyną Suchecką-Jadczak, wywiad: https://lubimyczytac.pl/czy-dzisiejsza-mlodziez-jest-straszna-rozmawiamy-o-ksiazce-justyny-sucheckiej-young-power.

Szymon Jadczak – polski dziennikarz śledczy i publicysta. Od 2021 związany z portalem Wirtualna Polska. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press w kategorii news.

Autor/współautor materiałów, publikacji, reportaży i działań, w tym m.in.:

·       „Dobre, bo szwedzkie” (o tym jak niemal dwieście ton kilkudziesięcioletniego mięsa trafiło do polskich konsumentów).

·       „Królewski przekręt” (o parabankowej firmie Finroyal).

·       „Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków” (finał Grand Press – Książka Reporterska Roku 2020).

·       „Rządziłem gangiem kiboli”.

·       „Piekło u zakonnic. Bicie, wiązanie, zamykanie w klatce. Horror dzieci w DPS pod Krakowem”.

·       „Czesław Michniewicz, Lech Poznań i ustawione mecze w tle. 27 godzin rozmów z szefem piłkarskiej mafii”.

·       „»Płakałam, miałam ataki paniki«. Ujawniamy zarzuty podwładnych wobec Tomasza Lisa. Dlaczego zwolniono naczelnego »Newsweeka«?”.

·       W maju 2020 w portalu TVN24.pl ujawnił, że przygotowania Poczty Polskiej do wyborów prezydenckich w maju 2020 kosztowały firmę ponad 68 milionów złotych, mimo że do wyborów nie doszło.

·       W marcu 2022 r. opublikował materiały dotyczące kontrowersyjnej działalności Łukasza Mejzy, posła oraz ówczesnego wiceministra sportu.

·       W grudniu 2022 r. ujawnił, że premier Mateusz Morawiecki obiecał piłkarzom gigantyczną premię za awans z grupy na mundialu w Katarze.

Zgodnie z regulaminem Dziennikarzem Roku może zostać osoba cechująca się „profesjonalizmem w dziennikarstwie”, która „przestrzega etycznych kanonów tego zawodu” oraz „promuje najwyższe standardy pracy w mediach”. W 2022 roku tytuł ten otrzymał Szymon Jadczak.

Do zobaczenia: 15 lipca 2023 r., g. 19.00, Darłówko Zachodnie – terminal turystyczny, ul. Kotwiczna 14, (nabrzeże portowe).

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona – do wypełnienia sali.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu Wydarzenia.

__________________________________________________________________________________________

UWAGA: Książki naszych Gości do nabycia w dniu i miejscu Wydarzenia, na stoisku naszego partnera Księgarni Nadmorskiej z Darłowa.

lubiędarłowo

ZAPRASZAMY