Na krańcu świata – spotkanie z Martyną Wojciechowską

12 lipca 2024 roku o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie z Martyną Wojciechowską – dziennikarką, podróżniczką, autorką książek, działaczką społeczną, Prezeską Zarządu Fundacji UNAWEZA, prowadzącą kampanię „Młode Głowy. Otwarcie o życiu psychicznym”.

Inspiruje odwagą, determinacją i przekonaniem, że nigdy nie jest za późno, by próbować i uczyć się nowych rzeczy. Nie zakazuje ludziom życia na ich własnych zasadach. Od wielu lat, jeżdżąc z kamerą po świecie, spotyka niezwykłe Kobiety, bardzo od siebie różne i zdecydowanie bardziej podobne. To stanowi źródło jej wiary, że rozmowa ma moc, a porozumienie jest możliwe.

„Kobieta na krańcu świata” to program dokumentalny emitowany w latach 2009 – 2021 oraz – ponownie – od 2023 roku. Trwają prace nad 15. serią programu i wiadomo już, że zebrane materiały pozwolą również na realizację filmów dokumentalnych. W każdym odcinku przedstawiany jest inny problem społeczny: seksizm, przemoc, bieda, znęcanie się nad zwierzętami, polowania na ludzi, etyka pracy, prawa człowieka, wykorzystywanie, niepełnosprawność i in. Ten program dawno już przestał być tylko programem, stał się zjawiskiem społecznym.

Co ją gna na kraniec świata? To i inne pytania zada Martynie Wojciechowskiej – Magdalena Rigamonti. Jeśli posłuchacie Państwo rozmów Martyny na kanale „Dalej” na YouTube – przekonacie się, jak ciekawą, inspirującą i mądrą jest rozmówczynią. A że – przy okazji – równie dobrze radzi sobie z zadawaniem pytań, jak odpowiadaniem na nie, to mamy pewność, że spotkanie będzie fascynujące. To zresztą publiczność Festiwalu Media i Sztuka dobrze wie z zeszłego roku 😊.

Zapraszamy 12 lipca, g. 20.00 do hali festiwalowej.

Włącz ciekawość

Pozwól się zainspirować

Zadawaj pytania

UNAWEZA. You can!

lubiędarłowo

_____________________________________________

Wstęp wolny. 

Organizator Festiwalu zastrzega sobie prawo do zmian w programie wynikających z przyczyn od niego niezależnych.