Otwarto plenerową wystawę zdjęć dokumentujących 10 lat Festiwalu Media i Sztuka

W samo południe po hejnale na rynku starego miasta w Darłowie 25 czerwca 2021 otwarto plenerową wystawę fotosów uwieczniających „10. lat Festiwalu Media i Sztuka”.

Wystawa prezentowana na 24 tablicach obejmuje 85 fotogramów głównie autorstwa Tomasza Kelera, mającego swoje studio w Darłowie przy Placu Tadeusza Kościuszki. Po raz drugi z rzędu nie udało się w tym roku zorganizować w Darłowie Festiwalu Media i Sztuka. Powodem była pandemia koronawirusa.

Podczas jej otwarcia ekspozycji Arkadiusz Klimowicz burmistrz Darłowa przypomniał zasługi organizatorów Festiwalu w osobach: Cezarego Łazarewicza, Magdy Burduk, Krzysztofa Walkowa, Artura Wejnerowskiego, Arkadiusza Sipa i innych. Otwarta wystawa, której kuratorem jest Artur Wejnerowski kierownik biura promocji i komunikacji społecznej przypomina setki wydarzeń i osób z czołówek polskich mediów, jakie brały aktywny udział w jego edycjach w latach 2011- 2019. Lista osób, które wzięły udział udział w FMS jest imponująca.

Tuż po otwarciu plenerowej galerii Arkadiusz Klimowicz po konsultacjach z jego organizatorami zapowiedział po wakacjach rozpoczęcie logistycznych przygotowań do przeprowadzenia kolejnej edycji Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie w roku 2022. Mamy nadzieję, że do tego czasu epidemia korona wirusa wygaśnie.

Leszek Walkiewicz