Podróżnicy na Media i Sztuka – festiwalu w Darłowie: Adam Szostek

Adam Szostek – młody podróżnik, który świat przemierza na deskorolce. Nie przestaje wierzyć, że deskorolką może zmienić świat na lepsze. I wygląda na to, że ma rację.

O podróży z deską na czterech kółkach pierwszy raz opowiadał na Kolosach 10 lat temu. Od tego czasu zwiedził kawał świata, a skateboarding zdążył stać się sportem olimpijskim. Co robił w ubiegłym roku? Wiosną spędził prawie miesiąc w małej miejscoSpływ szlakiem Amazonki z Yurimaguas w Peru na rzece Huallanga, przez Maranon i Amazonką do Brazylii z zamiarem dopłynięcia do ujścia. W czasie trwania wyprawy zostałem dwukrotnie napadnięty przez bandytów i obrabowany prawie z wszystkiego. Podjąłem wówczas decyzję o przerwaniu wyprawy w Manaus w Brazylii. wości w Palestynie i tak zaczarował jej młodych mieszkańców, że ich życie zaczęło się kręcić wokół deski, w październiku zaś prowadził skateboardingowe warsztaty w obozach dla uchodźców w Atenach. Na desce uczył jeździć również mnichów buddyjskich w Nepalu,  dzieci w laotańskich wioskach i gdyńskich domów dziecka.

Podczas naszego festiwalu w swojej prezentacji „Szlakiem najmłodszego sportu olimpijskiego” opowie, jak jazda na deskorolce zbliża ludzi.

 

© Zapraszamy. 13-15 lipca. Plaża: Darłówko Zachodnie, Nabrzeże portowe przy Marina Royale Darłowo.

#misdarlowo #lubiedarlowo

Adam Szostek na festiwalu Media i Sztuka w Darłowie