Podróżnicy na Media i Sztuka – festiwalu w Darłowie: Arkady Fiedler

Arkady Fiedler – podróżnik, który w tym roku jako pierwszy na świecie przemierzył samochodem elektrycznym  Afrykę . Pokonał trasę z Kapsztadu do Europy wzdłuż zachodniej Afryki.

Wnuk Arkadego Fiedlera, wychował u dziadka, wśród afrykańskich masek, kłów dzikich zwierząt i azteckich totemów. Wyjechał z Polski, by robić karierę w Londynie. A potem ją porzucił, żeby maluchem podróżować po świecie. Fiatem 126p przejechał wzdłuż granic Polski, pokonał Afrykę oraz przemierzył całą Azję. W czasie podróży po Afryce pokonał 16 tys. km w trzy i pół miesiąca. Odwiedził m.in. Sudan, Etiopię i Kenię. W Azji przejechał Fiatem 126p ponad 22 tys. km, zaliczając Step Kazachski, Mongolię oraz Trakt Pamirski leżący na wysokości ponad 4 tysięcy metrów.

Na naszym festiwalu podczas prezentacji „Electric Explorer – pierwsza w historii podróż samochodem w 100% elektrycznym przez Afrykę” opowie,  jak radzi sobie tego typu pojazd w trudnych warunkach podróży oraz jak zdał egzamin, szukając prądu do naładowania baterii auta.

© Zapraszamy. 13-15 lipca. Plaża: Darłówko Zachodnie, Nabrzeże portowe przy Marina Royale Darłowo.

#misdarlowo #lubiedarlowo

Arkady Fiedler Podróżnik na Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie