Spotkanie autorskie z Janiną Bąk

„Media i Sztuka – festiwal w Darłowie” edycja 2023 (na… raty)

12 sierpnia 2023 roku o godz. 19.00 w Darłówku Zachodnim – terminalu turystycznym, ul. Kotwiczna 14, zapraszamy na spotkanie z Janiną Bąk alias Janiną Daily. Rozmowę poprowadzi Ewa Winnicka.

O Janinie można pisać tak:

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz University of The West of Scotland w Wielkiej Brytanii. Przez pięć lat pełniła funkcję wykładowczyni statystyki i metodologii badań na Trinity College w Dublinie.

Autorka bloga JaninaDaily.com.

W 2018 roku wydała fiszki edukacyjne pt. „Kiedy nie ufać statystykom?” (wydawnictwo Cztery Głowy). W 2020 roku opublikowała książkę „Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla” (Wydawnictwo W.A.B.), a w roku 2023 – „Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra” (Wydawnictwo W.A.B).

Trzykrotnie wystąpiła na konferencji TEDx, wygłaszając prelekcje pt. „Ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?”, „Czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą?” oraz „Czy istnieje matematyczny wzór na smutek? O życiu z chorobą psychiczną”.

Jest aktywną działaczką na rzecz praw społeczności LGBTQ+. W 2021 roku została uhonorowana nagrodą Korona Równości przez Kampanię Przeciw Homofobii. Angażuje się w akcje mające na celu poprawę zdrowia psychicznego. W wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” w 2021 roku, zatytułowanym „Mam 58 blizn po samookaleczeniach”, ujawniła, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. W tym samym roku wygłosiła przemówienie o zdrowiu psychicznym w kontekście choroby otyłości podczas obrad senackiego Zespołu ds. Promocji Zdrowia w Każdym Rozmiarze w Senacie RP.

O Janinie można pisać tak:

Jest korelacją pluszu, fok, kotów i Ojca Mateusza.

Kocha czarne koty, bo trzeba ich szukać na każdym zdjęciu.

Śmieje się jak nikt inny na świecie.

Prowadzi warsztaty z plecenia kabanosów, testuje majonezy i roślinne kiełbaski.

Poniedziałek to dla niej pietruszka w krupniku dni tygodnia.

Za jedno z najważniejszych świąt uważa tłusty czwartek.

Itp.

I jeszcze o Janinie można pisać tak:

Ma odwagę głośnego mówienia o rzeczach najtrudniejszych.

Jest dla wielu ludzi ważna i znacząca, zwłaszcza dla ludzi z #DrużynaJanina.

Dzięki Niej ludzie nie boją się mówić głośno o depresji, lęku, stracie.

Przy spotkaniu z Nią, serce się roztapia jak batonik w dłoni.

Jest Janiną non-stop, Janiną na pełen etat.

Nosi w sobie okruchy szkła, a na nadgarstku – średnik.

Pisze i myśli jak niewielu potrafi, empatyzuje z każdym, kto na to zasłuży, mówi mądrze, żyje jak potrafi najlepiej, kocha całym sercem, umie w internety jak mało kto.

Do zobaczenia zatem: 12 sierpnia 2023 r., g. 19.00, Darłówko Zachodnie – terminal turystyczny, ul. Kotwiczna 14 (nabrzeże portowe).

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona – do wypełnienia sali.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu Wydarzenia.

UWAGA: Książka Janiny Bąk „Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra” będzie do nabycia w dniu i miejscu spotkania.

lubiędarłowo