Urządzimy Wam dożynki. Spotkanie z Anetą Groszyńską i Marcinem Kąckim

10 lipca 2022 roku (w niedzielę) o godz. 12.00, podczas festiwalu Media i Sztuka, odbędzie się spotkanie z autorami spektaklu „Jędrek, czyli urządzimy Wam dożynki”: reżyserką – Anetą Groszyńską i autorem sztuki, redaktorem „Gazety Wyborczej” – Marcinem Kąckim.

Premiera spektaklu odbyła się 25 czerwca 2022 roku w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. J. Słowackiego w Koszalinie. Tak o tym wydarzeniu w social mediach pisał redaktor Cezary Łazarewicz: „Jędrek, czyli urządzimy Wam dożynki, nie jest tylko opowieścią o Lepperze, ale o władzy w ogóle, jej mechanizmach i o sztuczkach, jak ją utrzymać”. Dalej są gratulacje dla Marcina Kąckiego, „bo pokazał, że jest ucieczka z reportażu”, Anety Groszyńskiej, „że można robić zaangażowany teatr na prowincji” i Zdzisława Derebeckiego, „że miał odwagę wystawić spektakl”.

Spektakl jest inspirowany historią „Samoobrony” i Andrzeja Leppera, który w Zielnowie, niedaleko Darłowa, miał swoje gospodarstwo. Temat tej partii i jej lidera wielokrotnie powracał w publikacjach Marcina Kąckiego, m.in. w wydanej przez Wydawnictwo Czarne książce „Lepperiada”, będącej dokumentalnym zapisem historii życia Andrzeja Leppera.

urzadzimy_wam_dozynki2.png

Spotkanie odbędzie się 10 lipca 2022 roku, o godz. 12.00 w Małej Hali Festiwalowej. Rozmowę poprowadzi Cezary Łazarewicz.


Anna Wichura

Organizator festiwalu zastrzega sobie prawo do zmian w programie, wynikających z przyczyn od niego niezależnych. Na wszystkie wydarzenia odbywające się podczas festiwalu wstęp jest wolny. 

#lubiędarłowo