Wowa, Wołodia, Władimir. Zrozumieć Putina – Krystyna Kurczab-Redlich

9 lipca 2022 roku (w sobotę) o godz. 14.30, podczas festiwalu Media i Sztuka, odbędzie się spotkanie „Zrozumieć Putina” z udziałem Krystyny Kurczab-Redlich, autorki książki „Wowa, Wołodia, Władimir”.

Krystyna Kurczab-Redlich – dziennikarka, reportażystka, wieloletnia korespondentka w Rosji, autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii. Współpracowała z „Gazetą Wyborczą”, „Życiem Warszawy”, „Dziennikiem Polskim”, „Wprost”, „Polityką”, „Newsweekiem”. W 2005 roku zgłoszona do pokojowej Nagrody Nobla. 

Osnową rozmowy będzie książka „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”. Jacek Pałasiński w wywiadzie zapytał ją: „Jak to jest, że Pani żyje po napisaniu tej książki?” (Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7tENudZPOvw). O książce pisano, że czyta się ją jak najlepszą sensację, thriller, że jest przerażająca i szokująca. Zmusza do myślenia, bo liczba pytań i wątków, które pojawiają się po jej lekturze, jest nieskończona. Warto przyjść na spotkanie, by odczarować i zrozumieć Czeczenię, zapytać o album zdjęć strasznych, elity intelektualne Rosji, metrykę Putina…

Warto przyjść, by poznać samą autorkę. Ogromne wrażenie robi jej klasa, mądrość, siła spokoju, zwłaszcza w kontekście podejmowanego tematu. Dodatkowo – to prawdziwa przyjemność słuchania: precyzja myśli, umiejętność prowadzenia rozmowy, po prostu sztuka konwersacji.

Spotkanie odbędzie się 9 lipca 2022 roku (w sobotę) o godz. 14.30 w Hali Festiwalowej (Darłówko Zachodnie – parking przy wejściu na plażę, ul. Dorszowa). Rozmowę poprowadzi Magdalena Rigamonti.

krystyna_kurczabredlich.png

Portret autorstwa Wojtka Łaskiego, agencja EAST NEWS.


Anna Wichura

Organizator festiwalu zastrzega sobie prawo do zmian w programie, wynikających z przyczyn od niego niezależnych. Na wszystkie wydarzenia odbywające się podczas festiwalu wstęp jest wolny. 

#lubiędarłowo